ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8225176
*
nr 822 5176
Spegel
1800-tal, höjd: 134
Kondition: skadad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2013
kl 18:31:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 20:46:00
1
500 kr
29/4 12:36:24
2
700 kr
29/4 16:36:28
1
700 kr
29/4 18:03:52
3
800 kr
29/4 18:15:35
2
900 kr
29/4 18:20:58
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32
-
7409 Spegel
+ konsolbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 822 5176
Spegel
1800-tal, höjd: 134
Kondition: skadad
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/4 20:46:00 | 1 | 500 kr |
29/4 12:36:24 | 2 | 700 kr |
29/4 16:36:28 | 1 | 700 kr |
29/4 18:03:52 | 3 | 800 kr |
29/4 18:15:35 | 2 | 900 kr |
29/4 18:20:58 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ konsolbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20 -
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10